„ÚGY VOLT, HOGY….ÉRDEMES”

Ezt a címet viselte iskolánk 56-os ünnepi műsora. Nyolcadik osztályosaink nagy lendülettel és lelkesedéssel álltak neki a felkészülésnek Horváth Anikó tanárnő irányításával. Sok-sok szövegpróba után a színpadi mozgások gyakorlása következett, kitalálva, hogyan is lehet a kultúrház nagytermét a lehető legjobban kihasználni a kívánt hatás eléréséhez. Formálódtak a szerepek, egyre határozottabbakká váltak a színpadi karakterek. S végül október 20-án sor került az első előadásra az iskola diáksága előtt. Profi produkciót láthattunk, melyben diákjaink felnőtt komolysággal „játszották” szerepeiket: s általuk megelevenedtek előttünk 1956 októberének eseményei, a forradalom és szabadságharc örömmámora és tragédiája. A színpadi játékot hűen egészítette ki iskolai énekkarunk megható műsora, a csengő gyerekhangok varázslata.

Köszönjük a szereplőknek, felkészítő nevelőiknek ezt a csodálatos élményt.