TÜNDÉRTÁBOR

Még szinte el sem kezdődött a tanév, de máris 3 napos Tündértábort szerveztünk napközis diákjainknak. Az alsós szakmai munkaközösség remek programot állított össze a kisdiákoknak.

Első nap bemutatták a gyerekeknek a Tündérkertet, s megtanították nekik, miképpen lehet a fák kérgéről mintákat készíteni, majd különböző magvakból nyakláncot készítettek. Ezt ügyességi játékok és tündértánc követett.

Tündértáborunk 2. napján megismerkedtek a gyerekek az Illatos kerttel: fűszer- és gyógynövényeket ízlelgettek, szagolgattak, majd játékos gyümölcsfelismerő következett. Ezután jött a tündérkerti kvíz és végül Ági néni a batikolás rejtelmeibe vezette be a gyerekeket.

A Tündértábor 3. napja is jó móka volt. Tündérfalut építettek a gyerekek az udvaron talált anyagokból. Finom limonádét készítettek a Tündérkertben található menta és citromfű felhasználásával. A kézműves foglalkozáson kreatív alkotások születtek levelekből. S igazi vidám játékot játszottak diákjaink a színes ejtőernyő segítségével.